Adopcja

Diecezjalny Ośrodek Adopcyjny w Sosnowcu działa od lipca 2008 r. przy Diecezjalnym Centrum Służby Rodzinie i Życiu. Zgłaszają się do nas pary małżeńskie chcące adoptować dziecko.

Zapraszamy wszystkich chętnych potencjalnych rodziców. Prowadzimy również pracę z kobietami w ciąży, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Pomagamy w podjęciu decyzji o urodzeniu dziecka, zapewniamy pomoc psychologiczną i prawną, służymy wszelkimi potrzebnymi informacjami z zachowaniem całkowitej dyskrecji.

Diecezjalny Ośrodek Adopcyjny w Sosnowcu prowadzi szkolenia dla rodziców oparte na programie „Moje dziecko” posiadającym certyfikat ministerialny oraz dokonuje kwalifikacji rodziców; ponadto współpracuje z wieloma domami dziecka, sądami rodzinnymi i szpitalami.

Zapraszamy do nas:

  • •  Małżeństwa i rodziny pragnące przyjąć do swojego domu osierocone dzieci
  • •  Kobiety i dziewczęta oczekujące dziecka a potrzebujące wsparcia i pomocy
  • •  Rodziny przeżywające trudności – służymy specjalistyczną pomocą psychologiczną i pedagogiczną

W celu umówienia terminu spotkania prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny.

Kontakt: Diecezjalny Ośrodek Adopcyjny ul. Skautów 1, 41-200 Sosnowiec,
tel: (32) 269-51-70, 519-512-819, fax: (32) 292-98-93, e-mail: doa.sosnowiec@gmail.com
 
 

Pracownicy Ośrodka: mgr Gabriela Rosół - dyrektor, psycholog, mgr Katarzyna Górczyńska - psycholog, mgr Ewa Łopatka - psycholog, mgr Irmina Matyszkiewicz - pedagog, mgr Justyna Methner - pedagog, mgr Agnieszka Młodzianowska - psycholog, mgr Anna Nasiek - pedagog

 

  Prowadzenie Diecezjalnego Ośrodka Adopcyjnego jest finansowane przez Województwo Śląskieze środków pochodzących z dotacji celowej z budżetu państwa.

logo małe.JPG

 

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sosnowieckiej

W ramach Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Sosnowieckej działa:

Diecezjalne Centrum Służby Rodzinie i Życiu w Sosnowcu, Katolickie Stowarzyszenie Rodzin Wielodzietnych, Wspólnota par niesakramentalnych "Drogi nadziei".

Skontaktuj się z nami