DZIEŃ MODLITW O DAR POTOMSTWA

W najbliższą niedzielę, 5 grudnia, pod hasłem „Towarzysząc w tęsknocie” będziemy po raz pierwszy obchodzić Dzień Modlitw o Dar Potomstwa. Inicjatywa zrodziła się wśród osób zaangażowanych w krakowskie Stowarzyszenie Wspierania Małżeństw Niepłodnych „Abraham i Sara” i w diecezji sosnowieckiej  spotkała się z życzliwym wsparciem Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka.

Przedłużające się w czasie oczekiwanie małżonków na dziecko stanowi dla nich ogromne cierpienie. Pary mierzące się z wyzwaniem niepłodności w swoim bólu pozostają często osamotnione, czują się niedostrzegane i pomijane. Modlitwa w intencji małżeństw oczekujących na poczęcie i urodzenie dziecka będzie wyrazem towarzyszenia duchowego ich ogromnej tęsknocie.

Zapraszamy wszystkich do włączenia się w modlitwę we wspólnotach parafialnych i indywidualnie lub poprzez osobisty udział w obchodach centralnych Dnia Modlitw w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach (ul. Totus Tuus 32).
 
Program uroczystości w Krakowie:
- 12.30 – Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Artura Ważnego (górny kościół)
- 13.45 – świadectwo małżonków Karoliny i Grzegorza oraz komentarz psychologa pracującego z parami  niepłodnymi (Biała Sala)
 
Więcej informacji na stronie internetowej Stowarzyszenia "Abraham i Sara":
 
Ulotka dotycząca różnych form wsparcia małżeństw niepłodnych znajduje się tutaj:
 
 
 

Galeria


Pliki do pobrania

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sosnowieckiej

W ramach Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Sosnowieckej działa:

Diecezjalne Centrum Służby Rodzinie i Życiu w Sosnowcu, Katolickie Stowarzyszenie Rodzin Wielodzietnych, Wspólnota par niesakramentalnych "Drogi nadziei".

Skontaktuj się z nami