MARSZ DLA ŻYCIA i RODZINY

W niedzielę 16 czerwca 2019 roku z parafii św. Floriana w Sosnowcu-Zagórzu (ul. Gen. T. Bora-Komorowskiego 2) wyruszy na Plac Papieski Sosnowiecki Marsz dla Życia i Rodziny, który w tym roku odbędzie się pod hasłem „Mama i tata najlepsi wychowawcy świata!”. Hasło marszu podkreśla prawdę wyrażoną przez św. Jana Pawła II w Liście do Rodzin:

„Bezpośrednimi wychowawcami w stosunku do swoich dzieci pozostają zawsze na pierwszym miejscu rodzice. Rodzice mają też w tej dziedzinie pierwsze i podstawowe uprawnienia. Są wychowawcami, ponieważ są rodzicami. (…) Wszyscy inni uczestnicy procesu wychowawczego działają poniekąd w imieniu rodziców, w oparciu o ich zgodę, a w pewnej mierze nawet ich zlecenie” (LdR, nr 16)

Do udziału w marszu zapraszamy wszystkich, którzy chcą zaświadczyć o pięknie macierzyństwa i ojcostwa oraz potwierdzić doniosłość misji wychowania dzieci przez rodziców.  Świadectwo to jest ważne zwłaszcza dziś, gdy poza środowiskiem rodzinnym pojawiają się próby kształtowania dzieci bez wiedzy rodziców w sposób stojący w jawnej sprzeczności z ich wolą.

Marsz zainauguruje koronka do Miłosierdzia Bożego odmówiona wspólnie przez uczestników o godz. 14.45 w kościele św. Floriana, po której uczestnicy przejdą ulicami zagórskich osiedli Bohaterów Monte Cassino oraz Kisielewskiego na Plac Papieski. Tam o godz. 16.00 rozpocznie się Msza św. dziękczynna w 20-lecie wizyty Jana Pawła II w Sosnowcu. Po Eucharystii przewidziane są atrakcje dla dzieci oraz o godz. 20.30 koncert zespołu Golec uOrkiestra.

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sosnowieckiej

W ramach Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Sosnowieckej działa:

Diecezjalne Centrum Służby Rodzinie i Życiu w Sosnowcu, Katolickie Stowarzyszenie Rodzin Wielodzietnych, Wspólnota par niesakramentalnych "Drogi nadziei".

Skontaktuj się z nami