II DZIEŃ MODLITW O DAR POTOMSTWA

II DZIEŃ MODLITW O DAR POTOMSTWA
„Umacniajmy wzajemnie serca nasze”
 

W czasie wieloletniej działalności Krakowskiego Duszpasterstwa Małżeństw Niepłodnych oraz wyrosłego z tej wspólnoty Stowarzyszenia Wspierania Małżeństw Niepłodnych „Abraham i Sara” spotkaliśmy setki małżeństw, które doświadczały bólu przedłużającego się oczekiwania na dziecko. Niepłodność to ogromny problem; stres związany z nim psychologowie porównują ze stresem odczuwanym po śmierci najbliższych. Pary niepłodne często zamykają się w swoim trudnym doświadczeniu, ciężko im o nim mówić, przez to czują się niedostrzegane i pomijane. Jest oczywiście wiele miejsc, gdzie takie pary mogą znaleźć wsparcie i zrozumienie, ale wciąż jest ich za mało!

Jako Stowarzyszenie chcemy wystąpić w imieniu tych osób. W związku z tym zapraszamy wszystkie parafie i wspólnoty do zaangażowania się w II Dzień Modlitw o Dar Potomstwa. Naszym marzeniem jest, aby pary doświadczające dłuższego lub krótszego okresu oczekiwania na dziecko, miały świadomość, że cały Kościół wstawia się za nimi. Może szczególnie ważne jest, aby to lokalna wspólnota parafialna otaczała ich modlitwą i troską. Pamiętajmy, że pary mające problemy z płodnością to ok 20% młodych wiernych! Tęsknota, ból i stres powodują, że są niespokojni i wystawieni na pokusy. Potrzebują naszej modlitwy, aby nabrać cierpliwości i umocnić swoje serca.

Pierwszy Dzień modlitw o dar potomstwa odbył się 5.12.2021. W Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie miała miejsce msza św. pod przewodnictwem ks. bp Artura Ważnego oraz tematyczna konferencja. Do modlitwy w tym dniu włączyło się wiele parafii, szczególnie cieszy nas zaangażowanie wspólnot na terenach wiejskich, gdzie tematyka ta wciąż jest pewnym tabu.

We współpracy z krakowskim Duszpasterstwem Rodzin zapraszamy do zorganizowania w niedzielę 11 grudnia 2022 obchodów II Dnia Modlitw o Dar Potomstwa w każdej parafii. Ze szczególną prośbą zwracamy się do księży proboszczów, aby zainicjowali włączenie się wspólnoty parafialnej do modlitwy, którą obejmiemy pary mające problemy z płodnością. Zachęcamy także wszystkich wiernych, zarówno księży, jak i świeckich do współtworzenia tego wydarzenia.

Zapraszamy także do uczestnictwa w centralnym wydarzeniu Dnia Modlitw w sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach.

W ramach obchodów centralnych odbędzie się:
12.30 msza św pod przewodnictwem ks. bp. Jana Zająca w górnym kościele
13.45 krótka konferencja „O duchowym towarzyszeniu parom, które nie mogą doczekać się dziecka” (biała sala): o istniejących Duszpasterstwach Małżeństw Niepłodnych opowiedzą duszpasterze: ks. Mirosław Czapla (Kraków) i ks. Kazimierz Musioł (Rybnik), siostry nazaretanki opiekujące się wspólnotą oraz małżonkowie.
 
Więcej informacji:

Galeria


Pliki do pobrania

Diecezjalne Centrum Służby Rodzinie i Życiu w Sosnowcu

W ramach Centrum działają:
Specjalistyczna Poradnia Rodzinna, Diecezjalny Ośrodek Adopcyjny, Poradnia Życia Rodzinnego dla narzeczonych.

Skontaktuj się z nami