Centrum

Diecezjalne Centrum Służby Rodzinie i Życiu powstało w 2003 r. Terenem swojego działania obejmuje obszar Diecezji Sosnowieckiej a jego celem jest przede wszystkim prowadzenie działalności edukacyjnej i charytatywno – opiekuńczej. To wieloprofilowa poradnia rodzinna, w której każdy otrzyma nieodpłatną pomoc dostępnych specjalistów (lista specjalistów w podstronie rejestracja klientów). Służymy wsparciem i pomocą rodzinom, małżeństwom, narzeczonym i osobom indywidualnym zwłaszcza przeżywającym trudności i kryzysy życiowe. W strukturach naszego Centrum działa także Diecezjalny Ośrodek Adopcyjny oraz współpracuje z nami Katolicki Telefon zaufania (32) 29 29 893. W naszym Ośrodku można również uzyskać wiele informacji o innych placówkach niosących pomoc w różnych sytuacjach życiowych.

Kontakt:
Diecezjalne Centrum Służby Rodzinie i Życiu
ul. Skautów 1
41-200 Sosnowiec
tel: (32) 269-51-70, fax: (32) 292- 98-93
e-mail: rodzina@sosnowiec.opoka.org.pl

Jeśli potrzebujesz pomocy skontaktuj się z nami i ustal termin spotkania. Sekretariat Diecezjalnego Centrum Służby Rodzinie i Życiu czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 13.30. Wszystkie wizyty odbywają się po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym lub osobistym.

a

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sosnowieckiej

W ramach Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Sosnowieckej działa:

Diecezjalne Centrum Służby Rodzinie i Życiu w Sosnowcu, Katolickie Stowarzyszenie Rodzin Wielodzietnych, Wspólnota par niesakramentalnych "Drogi nadziei".

Skontaktuj się z nami